Puošiame namus Kalėdoms: seminaras apie namų dekoravimą, naujausios dekoro tendencijos ir idėjos

Labas vakaras visiems, kurie šeštadienio vakarą leidžia prie kompiuterio. Kokiomis nuotaikomis pasitikote savaitgalį? Ar jau papuošėte namus ir eglutę, o gal žadate tai padaryti rytoj? Aš, tiesą sakant, puošti namus Kalėdoms mėgstu iš anksto, gruodžio pradžioje, iš anksto pasirūpinu ir dovanėlėmis bei jas kruopščiai supakuoju, tačiau šiemet kol kas dar nesijaučiu pasiruošusi didžiosioms metų šventėms. Paskutinius penkerius metus gyvenau nors ir ne savuose namuose, o nuomojamame bute, tačiau nepriklausomai, ir galėjau savarankiškai spręsti, kaip kurti namų nuotaiką ir jaukumą, ir tai, man rodos, visai neblogai gaudavosi. Šie metai – pokyčių metai, toks pereinamasis laikotarpis. Nuo rudens tenka laikinai, kol neįsikursime savo namų, gyventi svečiuose. Na, gal ne visai svečiuose, pas artimuosius, kur visada turėjau jaukų savo kambariuką, bet visgi tai nėra savi namai, tenka derintis prie šeimininkų tvarkos ir taisyklių, o pripratus gyventi kitaip reikia laiko prisitaikyti. Kasdien svajoju apie būsimus namus, kaip juos įrengsime, apstatysime ir kaip kitais metais Kalėdoms juos puošiu. Dabar tenka apgalvoti kaip papuošti vieną nediduką savo kambarėlį ir eglutę svetainėje – per daug įsijausti į dekoravimą nesinori. Vis dėlto jau parsivežiau savo per ne vienerius metus sukauptų dekoracijų dėžutes ir greitu metu galvosiu nuo ko pradėti.

Kalbant apie šventinę puošybą, noriu trumpai papasakoti apie ketvirtadienio renginį. Atsitiktinai pastebėjau skelbimą, kad Namų idėjų centre „Nic“ Kaune vyks labdaros seminaras “Kalėdinis namų dekoravimas“. Kaip jau žinote, jei skaitėte skyrelį apie mane, namų dekoravimas yra dar viena mano be galo mėgstama sritis, todėl su dideliu noru vykau į „Nic“. Ir išties, valandos trukmės pažintinė paskaita, kurią vedė architektas Gediminas Preišegalavičius tikrai neprailgo. Buvo labai malonu klausyti išmanančio ir malonaus lektoriaus, sklandžiai supažindinusio su Kalėdų istorija, apžvelgusio dažniausius namų interjero šventinio dekoravimo stilius – klasikinį, vintažo, romantinį, skandinavišką, kaimišką ir kitus, idėjas šventiniam stalo serviravimui ir puošybai bei kalėdiniam dovanų pakavimui, kuris yra netgi svarbesnis nei pats dovanos turinys . Seminaro vedėją jau neakivaizdžiai buvau įsidėmėjusi anksčiau – prieš keletą metų domėjausi interjero dizaino studijos “7 jausmai“ keturių mėnesių trukmės interjero dizaino kursais, kuriuos ir veda šis architektas. Tąkart kursų lankyti neišėjo, bet minties apie juos ateityje tikrai neatsisakau. Ypač įdomu buvo išgirsti apie naujausias dekoro tendencijas. Pasirodo, šiuo metu ypač madingi rankų darbo (arba bent taip atrodantys) dekoro elementai, namelių ir angelo sparnų formos šventinės puošmenos (pastaroji idėja man patiko labiausiai), pavasario motyvai (taip, tikrai kalbame apie kalėdinį puošimą!), rojaus paukščiai (spalvingi atogrąžų motyvai), bronzos spalva ir prabangus, tamsių spalvų dekoras bei plokščios eglutės. Visą šią informaciją išgirsti dar turės progų ir šiauliečiai – analogiškas seminaras ten vyks gruodžio 10 d. Žinoma, aklai sekti naujomis madomis, kurios į Lietuvą dar galimai netgi nespėjo ateiti, tikrai nereikia, idėjų ir galimybių įvairiai puošti namus ir aplinką ir taip yra neišsemiama galybė, o nuo įvairiausių dekoro pavyzdžių internete net galva svaigsta. Svarbiausia, pasak Gedimino, yra laikytis vienos stilistikos, atsižvelgiant į dekoruojamos erdvės interjero stilių, o jei tai atrodo per daug sudėtinga, paisyti bent artimos spalvinės tematikos arba priešingai – derinti dekorą ir namų stilių bei spalvas kontrasto principu.

12108008_1184191621594969_3938632896548982063_n
Arch. Gediminas Preišegalavičius veda seminarą “Kalėdinis namų dekoravimas“ Namų idėjų centre “Nic“ Kaune. Renginio organizatorių nuotrauka.

Renginio pabaigoje visi susirinkusieji galėjo prisidėti prie kilnios idėjos – įsigydami spacialias “Caritas“ žvakutes paremti socialiai pažeidžiamus asmenis, kurie dėl įvairių priežasčių neturi galimybės ne tik puošti savo namus, bet galbūt išvis jų neturi, o jų mintys prieš šventes sukasi ne apie dekoracijas, dovanas ar šventinius patiekalus, o apie tai, ar išvis bus ką padėti ant šventinio stalo… Labai liūdna ne tik tai, kad yra taip vargstančių žmonių, bet ir kad nuo tokio likimo nėra apsaugotas nei vienas iš mūsų ir mūsų artimųjų, todėl labai svarbu nebūti abejingiems.

O dabar noriu pasidalinti idėjomis iš interneto platybių, iliustruojančiomis minėtas dekoro tendencijas.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

 18

Nuotraukos (eilės tvarka):

notonthehighstreet.com, trendybride.net, topteny.com, foxhollowcottage.com,thecottagemarket.com, thebluebirdsarenesting.blogspot.lt, homelife.com.au, pusamania.org, accidentalbigyear2013.blogspot.lt, madblooms.blogspot.lt, 4.bp.blogspot.com, timefortheholidays.net, planete-deco.fr, colourfulbeautifulthings.co.uk, 1.bp.blogspot.com

Tikiuosi, kad ir jūs čia atradote įkvėpimo ir naujų idėjų, kaip galėtumėte papuošti savo namus.  O aš prisiminiau, kad tokią plokščią eglutę jau praeitais metais savo naujuose namuose sukūrė mano sena gera draugė. Ingute, jei  skaitysi, žinok – tu tikra inovatorė! 🙂

Ačiū, kad skaitėte!

Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s