Snieguotas sekmadienio pasivaikščiojimas Kauno botanikos sode

Sveikos, mano brangios skaitytojos, buvau kuriam laikui pradingusi, bet šią šaltą pavakarę sugrįžtu su nuotaikingai žiemišku fotoreportažu, iliustruojančiu smagų praėjusio sekmadienio pasivaikščiojimą po snieguotą ir it Kalėdų atvirukas žavų Kauno VDU botanikos sodą. Išties, visi ilgokai niurzgėjome dėl užsitęsusio rudens ir išsiilgę laukėme tikros, snieguotos žiemos. Panašu, kad mūsų norai buvo išpildyti su kaupu ir jau ne viena savaitė galime džiaugtis žiemos malonumais. Sakysite šaltoka? Tikrai taip, bet užtat kokios purios pusnys, stebuklingai apšerkšniję medžiai – taip ir norisi griebti fotoaparatą ir važiuoti kur nors už miesto. Svarbu tinkamai apsirengti ir nepamiršti termoso su karšta arbata ar kava, o dar geriau – su karštu gardžiu vynu, kuris tikrai sušildo iki pat pirštų galiukų ir atitirpina sužvarbusias nosis.

Įprasčiausios ir dažniausiai mano lankomos vietos Kaune yra Rotušės aikštė, vis dar pasitinkanti žiemos švenčių nuotaika ir kalėdine eglute, Santakos parkas, taip mylimą pajūrį primenantis jachtklubas, išskirtinio grožio Pažaislio vienuolynas ir jo apylinkės bei miesto panoramos apžvalga nuo Aleksoto kalno. Buvau visai užmiršusi dar vieną ramiems ir romantiškiems pasivaikščiojimams tinkamą vietą mieste, kur gražu visais metų laikais – tai Kauno VDU botanikos sodą. Žinoma, botanine prasme žiemą čia nėra taip įdomu kaip pavasarį ar vasarą, bet tikros žiemos grožis atsiskleidžia puikiai – sušalę tvenkiniai su apsnigtais šlaitais, puraus sniego pusnys, šerkšnu pasipuošę įvairių rūšių medžiai (smagu ieškoti kortelių su užrašytais jų pavadinimais), romantiškas, eglišakiais apipintas lenktas tiltelis ir kerinti ramybė traukia kauniečius ir miesto svečius su šeimomis džiaugtis žiemos pramogomis – čiuožinėti ant tvenkinių ledo, leistis nuo šlaitų rogutėmis ir snieglentėmis. Aišku, jei esate tikri žiemos sporto entuziastai  ir profesionalai, čia nerasite ką veikti, bet mėgėjams ir nedrąsiesiems čia bus pats tas. Dar viena gera žinia yra tai, kad iki balandžio mėnesio įėjimas į sodą yra visiškai nemokamas, o lankyti jį galima visu šviesiuoju paros metu. O dabar tradiciškai noriu pakviesti pasigrožėti paskutiniais sekmadienio saulės blyksniais ir tikra žiemos pasaka botanikos sode, gal tai ir jus suvilios ten apsilankyti.

1DSC01686i

2DSC01688i

3DSC01692i

4DSC01695i

5DSC01696i

6DSC01697i

7DSC01699i

8DSC01702i

10DSC01704i

9DSC01703i

11DSC01709i

12DSC01711i

14DSC01724ipics

Išsamią informaciją apie Kauno VDU botanikos sodą, jo lankymą, ekskursijas ir kainas visais metų laikais galite rasti jų oficialiame tinklalapyje.

 

Ačiū, kad skaitėte, žiūrėjote ir džiaugėtės žiema kartu!

Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s