Sveikos, mielosios skaitytojos, o gal ir skaitytojai, ar jau jaučiate artėjantį pavasarį? Vis ilgėjančios dienos ir ateinanti vasario 14-oji, Meilės diena, nors ir su vėl žadama šalna, bet mums jau primena apie sparčiai artėjantį pavasarį. O su kuo pirmiausia asocijuojasi šiltos dienos? Žinoma, su saule ir įdegiu! Saulės nubučiuota oda mums simbolizuoja sveikatą ir grožį, paslepia nuovargio žymes ir smulkius odos defektus. Kadangi išvykti į šiltus kraštus ne visi turime laiko ir galimybių, o nesaikingai kaitintis soliariumuose nėra sveika, be to, norimam įdegiui sukurti prireikia ne vienos savaitės, siekdami greičiau pasikviesti pavasarį, neretai ieškome kosmetinių priemonių auksiniam įdegiui sukurti, kurių pasirinkimas grožio rinkoje tikrai nemažas. Dažniausi tokių priemonių tipai yra savaiminio įdegio losjonai, išliekantys ant odos tam tikrą laiką arba nuplaunamos įdegio priemonės, leidžiančios ilgiau neprisirišti prie susikurto vasariško įvaizdžio. Greta tokių įprastų produktų, Lietuvą neseniai pasiekė užsienio rinką jau praeitą vasarą užkariavusi ir ne tik puikių atsiliepimų, bet ir apdovanojimų sulaukusi St. Tropez inovacija – Gradual Tan In Shower palaipsninio įdegio losjonas, skirtas naudoti duše. Taip taip, būtent duše! Ir visas procesas, kaip žada gamintojas, trunka tik 3 minutes, kas taip vilioja nuolatos skubančius ir daug laiko grožio procedūroms skirti negalinčius. Labai keista, bet ši naujiena mūsų šalies grožio tinklaraščiuose dar nėra įvertinta, todėl su dideliu malonumu ir smalsumu tai padarysiu aš. Visų pirma, apžvelgsime, ką mums žada gamintojas.
Gamintojo pažadas. Tai geriausiai parduodamas losjonas, skirtas sukurti natūraliai saulės nubučiuotos, spindinčios odos efektą. Šis maitinamasis losjonas, kasdien duše naudojamas tris minutes, palaipsniui padeda pasiekti sveikai atrodantį įdegį, tinkantį visiems odos tonams. Naudokite kasdien, norėdami sukurti norimo ryškumo įdegį. Losjonas užtikrina iki 24 h trunkantį odos drėkinimą dėl sudėtyje esančio saldžiųjų migdolų aliejaus, nepalieka dryžių, o jį naudoti labai paprasta.
Naudojimas. 1. Nusiprauskite po šiltu dušu. 2. Drėgną odą sukamaisiais judesiais gausiai ištepkite losjonu. Po naudojimo nusiplaukite delnus. 3. Palaukite 3 minutes. 4. Nusiprauskite po šiltu vandeniu, nenaudodami jokių papildomų prausiklių. 5. Švelniai nusišluostykite prieš rengdamiesi.
Kiekis. 200 ml
Kaina. 25 Eur
Kur įsigyti? topbeauty.lt
Pakuotė. Įprasta, tačiau netipinės aptakios formos minkšto plastiko tubelė su kieto plastiko kamšteliu, turinčiu tvirtai užspaudžiamą dozavimo dangtelį.
Konsistencija ir spalva. Gana tirštas, švelniai gelsvo atspalvio losjonas, ant drėgnos odos nežymiai putojantis.
Kvapas. Nors sudėtyje randame daug kvapiųjų medžiagų, produkto kvapas nėra stiprus ar erzinantis, man priminė lengvą mėtinės gumos aromatą. Vis dėlto, nemėgstančius specifinio savaiminio įdegio priemonių kvapo turiu nuliūdinti – sudėtyje antru numeriu esanti įdegį suteikianti medžiaga, reaguodama su oda, ilgainiui sukuria tikrai pakankamai stiprų kvapą, bet taip suprantame, kad priemonė tikrai veikia.
Sudėtis. Aqua (Water), Dihydroxyacetone, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Cocamidopropyl betaine, Glycerin, Decyl Glucoside, Ethoxydiglycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Parfum, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Isohexadecane, Pentaerythrityl Tetra-Di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Glyceryl Laurate, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Polysorbate 80, Caramel, Hydroxyethylcellulose, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Sodium Hydroxide, Geraniol, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin.
Panagrinėjus netrumpą gaminio sudėtį, iškart po vandens randame saugią savaiminio įdegio medžiagą dihidroksiacetoną, saugų, nors odą galintį kimšti saldžiųjų migdolų aliejų, skirtą odai minkštinti ir švelninti, saugų emulsiklį ir plaunamąją medžiagą dietilheksilo natrio sulfosukcinatą, vidutinio saugumo putas sudarantį ir tirštinantį kokamidopropilo betainą bei naudingą drėkiklį gliceriną. Gaminyje dar aptinkame eilę saugių ir keletą vidutinio saugumo stabilizuojančių ir minkštinančių medžiagų bei tirpiklių, rišiklių ir putas sudarančių priedų, kurių dalis gali kimšti poras ir erzinti odą. Nedžiugina ir nemaža įvairovė kvapiklių bei neigiamai vertinamas konservantas fenoksietanolis, tačiau guodžia, kad pagrindinė dalis odą alerginančių ir erzinančių medžiagų randamos jau sąrašo pabaigoje, kas indikuoja nedidelius jų kiekius produkte. Smagu, kad nerandame tokių medžiagų kaip parabenai ar SLS, be to, jokie St. Tropez gaminiai nėra išbandomi su gyvūnais, o produktų pakuotės yra perdirbamos. Vis dėlto, apibendrinus rezultatus, matome, kad šiame losjone yra net 10 vidutinio saugumo ir 3 nesaugios sudedamosios dalys, į ką turėtų atkreipti dėmesį itin jautrios ir alergiškos odos savininkai.
Preilės įspūdžiai. O dabar, apžvelgę visus bendruosius punktus, pereikime prie įdomiausios dalies – produkto testavimo. Pirmiausia akį patraukė išties graži gaminio pakuotė – tropikų jūras primenantys švelnūs žalsvai melsvi spalviniai motyvai su vandens lašelių imitacija. Rankai labai malonus ir netipinis, ergonomiškas tūbelės šonų užapvalinimas, o patikimai užsifiksuojantis dangtelis garantuoja, kad atsitiktinai paversta ar transportuojama priemonė neištekės ir nuostolių dėl to nepatirsime. Skubantiems ar tiesiog nemėgstantiems skaityti gaminio aprašymo, ant pakuotės pateiktos aiškios vizualinės instrukcijos, kurios padės nesuklysti neįprastame šios įdegio priemonės naudojime. Nors žinome, kad prieš pradedant dirbti su savaiminio įdegio kosmetika būtina tinkamai paruošti odą – atlikti depiliaciją ir šveitimą, kad dirbtinis įdegis pasidengtų kuo lygiau, ir aš, kruopščiai besilaikydama šių taisyklių, minėtų procedūrų nepraleidau, tačiau vėliau supratau, kad ir be jų losjonas nepaliktų jokių netolygaus įdegio dryžių.
Kaip ir parašyta instrukcijoje, po maudynių, nuo kūno nubraukusi perteklinius vandens lašelius, dar drėgną odą sukamaisiais judesiais labai sąžiningai ištepiau pakankamu losjono kiekiu. Nors jis putojo ir labai saikingai, tačiau, mano nuostabai, naudojosi gana taupiai ir dengėsi gražiai. Tik štai čia susimąsčiau dėl nurodytų 3 minučių. Kadangi viso kūno ištepti per akimirką neįmanoma, vienos odos vietos „gauna“ losjono dozę anksčiau, dėl ko jis išbūna ten ilgiau nei kitose. Taigi, kyla dilema, kada pradėti skaičiuoti veikimo laiką ir kaip, kad „nenuskriausti“ vėliausiai padengtų odos plotų? Visgi nusprendžiau tas 3 minutes atskaičiuoti tik ištepusi visą kūną. Ir nesuklydau. Sakote, 3 minutės yra labai trumpas laiko tarpas? Ir taip, ir ne! Dar kartą įsitikinau, kad laiko suvokimas priklauso nuo to, kur esame ir ką veikiame. Patikėkite, tris minutes praleisti vėsiame vonios kambaryje drėgna oda nėra labai malonu, bet rezultatas vertas pastangų, o tą laukimo laiką galima prasmingai panaudoti lepinant veidą kauke ar valantis dantis. Pagaliau palindusi po šiltu dušu ir nusišluosčiusi įsitikinau, kad rankšluostis liko švarutėlis, be jokių priemonės pėdsakų, kita vertus, juk įdegio medžiagos dar tik pradės veikti. Neilgai trukus jų veikimą įrodė atsiradęs specifinis ir daugelio labai nemėgstamas „keptų sausainių“ arba, kaip kiti sako, „keptos vištos“ kvapas. Nemėgstu jo ir aš, bet, matyt, kol kas tenka susitaikyti su tuo, kad savaiminio įdegio medžiagų, neturinčių šio šalutinio efekto, mokslininkai dar nespėjo sukurti, bet, vertinant esamus pažangos tempus, kvapo neturinčios įdegio kosmetikos galime tikėtis jau artimoje ateityje.
Ryte mane nudžiugino labai lengvas, švelnaus auksinio atspalvio kūno įdegis, vos tonu ar keliais tamsesnis už buvusią odos spalvą, o nerimas, ar įmanoma pačiai lygiai išsitepti nugarą, nebekankino. Viena vertus, nekantriuosius toks menkas pirminis rezultatas gali ir nuvilti, tačiau svarbu nepamiršti, kad tik palaipsniui kuriamas įdegis gali būti tolygus, o tai savaiminio įdegio priemonių naudojimo debiutantams labai svarbu. Ką dar reikėtų paminėti? Ogi ilgai išliekantį odos švelnumą ir lygumą, kuriam nereikėjo jokių papildomų kūno losjonų ar kremų. Kol kas negaliu pasakyti, ar šviesių drabužių šis losjonas tikrai netepa – tai teks išsiaiškinti atšilus orams ir tamsią aprangą pakeitus lengvomis, pastelinėmis spalvomis, tačiau, valydama kaklą miceliniu vandeniu sudrėkintu vatos padeliu, žymių spalvinių pokyčių nepastebėjau, o tai drąsina, kad ir šviesios suknelės sugadintos nebus. Tiesa, šios priemonės nenaudojau veidui, nors, paskaičius atsiliepimus, yra ją naudojančių ir taip, o nei ant pakuotės, nei gamintojo puslapyje jokių kontraindikacijų dėl veido odos taip pat nėra. Vis dėlto, atsižvelgus į gaminio sudėtį ir turėdama problematišką odą, tokiam eksperimentui kol kas nesiryžau.
Apibendrinant, ši priemonė man tikrai patiko, nors ir nesu dirbtinio įdegio kosmetikos mėgėja. Vasarą mieliau džiaugiuosi natūraliu įdegiu, o šaltuoju metų laiku retkarčiais apsilankau soliariume. Tiesa, pastaruoju metu labai seniai jame nebuvau ir „puikavausi“ aristokratiškai melsva oda :). O šis St. Tropez losjonas man priminė, kaip pagražėja parusvinta oda. Pagrindiniai jos privalumai – lengvas ir greitas naudojimas, nepriekaištingas rezultatas, gražus atspalvis, ilgalaikis odos drėkinimas, įdegio stiprumo reguliavimas pagal savo norus ir skalsumas, kas kiek atperka nemažą gaminio kainą. Nuoširdžiai rekomenduoju išbandyti!
Vertinimas.
Gražaus ir meilės kupino savaitgalio!
Ačiū, kad skaitėte!
Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥
Labas! Gal jau išbandei įdegio kremą su šviesiais rūbais? 🙂 gal galėtum pasakyti, ar tikrai netepa rūbų?
PatinkaPatinka
Sveika, Simona, daug tikrai netepa, nebent kiek prie kakliuko, sušilus, tepa šviesius drabužėlius labiau.
PatinkaPatinka