Vasario mėnesio pabaigtukai ir trumpai apie tinkamą pakuotės atliekų rūšiavimą

Labas vakaras, mano mielos draugės, sveikos sulaukę penktadienio, o svarbiausia – pavasario, tegul kol kas tik kalendorinio, bet jau jaučiam – šiltos dienos artėja! Vėl buvau ilgokam laikui prapuolusi tarp kalno mokslinių straipsnių, todėl tiesiog degu nekantrumu bent kažkiek atsigriebti už prarastą laiką ir skubu papasakoti apie praėjusį mėnesį sunaudotas kūno, veido, plaukų ir kitas kosmetikos priemones – pabaigtukus. Kaip jau pastebėjau daugelio tinklaraštininkių įrašuose, vasario – trumpiausio mėnesio pabaigtukų krepšeliai ir dėžutės kaip niekada negausios. Tam įtaką, manau, daro ne tik kiek trumpesnis nei įprasta mėnuo, bet ir gausesni bei įvairesni pirkiniai pavasario laukiant, kuriuos visus nekantraujame tuoj pat ir išbandyti, taip pildantis naujai pradėtų grožio priemonių atsargoms. Mano atveju, pirmasis šios tematikos įrašas apėmė kiek daugiau nei tik sausio mėnesį ištuštintus buteliukus ir tūbeles, tad šiandien parodysiu visai nedidelę ir kažkodėl nelabai fotogenišką vasario pabaigtukų krūvelę.

DSC03735i

L‘occitane Amande Cleansing and Softening Shower Oil dušo aliejus. Tikriausiai ne viena iš mūsų yra išbandžiusi arba bent jau girdėjusi apie šį beveik legendinį dušo aliejų. Nuostabaus kvapo, švelninantis, minkštinantis kūno odą prausiklis yra puikus išsigelbėjimas šaltuoju metų laiku, kai kūno oda itin sausėja, o papildomai naudoti kūno kremus ar losjonus tingisi. Tai ne pirma tokia priemonė mano vonioje, tačiau, nors aliejaus poveikis man ir labai patinka, specifinis ir gana ryškus jo kvapas man spėjo gerokai pabosti. Visgi ši priemonė yra neabejotinai verta dėmesio – ne veltui ją įtraukiau į mėgiamiausių praėjusių metų priemonių sąrašą, o atėjus kitam rudeniui svajoju išbandyti dvifazį L‘occitane vonios aliejų Pivoine Flora.

Vademecum Laboratoires Whitening Pro Vitamin Complex balinanti dantų pasta. Be balinančių pastų neapsieinu jau daug metų. Nors nerūkau, vengiu raudono vyno, o kavos geriu paprastai tik vieną puodelį per dieną, tačiau iš prigimties mano dantų emalis yra gelsvo atspalvio. Žinoma, stengiuosi balinimu nepiktnaudžiauti ir tokias pastas naudoti pakaitomis su įprastomis. Ši priemonė gero įspūdžio, deja, nepaliko – balinamasis poveikis nežymus (nors gamintojas mums žada efektyvų dantų baltumą vos per 10 dienų), o dantys nuo jos tapo ypač jautrus. Mano nuomone – dėmesio nevertas gaminys.

Cleanic Antibacterial Refreshing Wipes drėgnos servetėlės. Nors šios servetėlės praverčia buityje daugeliu atvejų, aš jas visada turiu kosmetinėje ir naudoju nusivalyti rankas po makiažo pagrindo panaudojimo (ypač tada, kai plaštaką naudoju vietoje paletės, maišant kelių atspalvių kremines pudras), kad vėliau neištepčiau kitų priemonių pakuočių. Juk žinote, kai kurios, ypač matinės juodos spalvos dėžutės, labai greitai praranda savo prekinę išvaizdą dėl pirštų antspaudų, kuriuos nuvalyti labai sunku.

DSC03740i

Franco Battaglia Professional Nutri plaukus drėkinanti ir tiesinanti kaukė. Sužavėjo galimybė išbandyti šį visai neblogos sudėties gaminį be rizikos – pakuotė maža, kainuoja sąlyginai nedaug, tad ir netikus neprailgs užbaigti ar neskaudės širdies išmesti. Pasirinkau teisingai – didelės šios priemonės pakuotės tikrai nebūčiau užbaigusi. Konsistencija skysta, kaip lengvo kūno losjono ar veido pienelio, kvapas – sintetinis kokosų (priminė jau gerokai įgrisusią The Body Shop kokosų liniją), drėkinamasis poveikis silpnas, tiesinimo efektas net ir iš prigimties tiesiems plaukams neįspūdingas, kita vertus, vargu ar galėtume tikėtis, kad kaukė gali pakeisti tiesintuvą. Mano vertinimu – labai vidutinis gaminys, verčiau rinktis Banka Agafji puikios sudėties, nebrangias ir kur kas efektyvesnes kaukes.

Biomed Pure Detox Mask valanti veido kaukė. Pamenate, sausio mėnesio pabaigtukų įraše minėjau kitą šio ekologiškos kosmetikos gamintojo produktą – paakių kremą. Šis gaminys man patiko dar mažiau. Pirmą kartą užsitepusi šios kaukės netgi rimtai nusigandau – nors laikiau labai trumpai, bet odą pradėjo graužti, ji labai paraudo, buvo tarsi nuplikinta, ko man iki tol niekada nėra nutikę nei nuo vienos kaukės. Toliau naudojant tokio stipraus poveikio jau nebebuvo – oda tik kiek parausdavo. Labai keista, kad gamintojas ant pakuotės neįspėja apie tokį kaukės šalutinį efektą. Kalbant apie veiksmingumą – žymaus valančio priemonės poveikio nepastebėjau, be to, ją labai sunku paskirstyti ant odos. Vienareikšmiškai – gaminys teigiamo įspūdžio nepadarė.

Ericson Laboratoire Biopure Skin Oxygen Therapy Hydra Soft lengvas drėkinamasis veido kremas. Iš šio kremo tikėjausi labai daug. Teko girdėti gausybę puikių atsiliepimų iš šią priemonių seriją išbandžiusiųjų, o taip pat ir mano kosmetologė man ją labai rekomendavo. Gavusi iš jos šios serijos veido kaukės mėginėlį buvau tiesiog sužavėta pailsėjusios, spindinčios odos efekto, gaivumo pojūčio, tarsi po pasivaikščiojimo švariame kalnų ore, tad vyliausi, kad ir kremas veiks panašiai. Nors skirtas riebesnei odai, kremas pasirodė sunkokas, naudojau jį nakčiai, bet to stebuklingo efekto nepastebėjau – tiesiog įprastinis kremas, o už nemažą jo kainą visgi norėtųsi kažko daugiau nei tik gražios, kokybiškos, stiklinės pakuotės. Taip pat nereikia pamiršti, kad kremai indeliuose nėra pats geriausias pasirinkimas higienos požiūriu, o gamintojai, įvertindami padidintą galimo bakterinio užteršimo riziką, paprastai tokius produktus „praturtina“ ir didesniu konservuojančių medžiagų kiekiu. Šio kremo kartoti tikrai neketinu, tačiau būtinai įsigysiu tą nuostabiąją kaukę, kurios mėginuko poveikis taip mane sužavėjo.

Numis Med Urea 10% atkuriamasis rankų balzamas. Pastebėjau, kad šio mėnesio pabaigtukams esu ganėtinai kritiška – didžiąją dalį jų išpeikiau ir nežadu kartoti, tačiau to negalėčiau pasakyti apie šį rankų balzamą. Sausio mėnesį, pirkdama elektroninėje Eurovaistinės parduotuvėje, pasirinkau net tris šio kremo mėginėlius, kurie tikrai nemaži – net 20 ml pakuotės. Vieną perleidau mamai, kuri labai vargsta dėl skeldėjančios ir sausėjančios rankų odos, antrąjį ėmiau testuoti pati, o likusį trečiąjį pasilikau atsargai. Jau anksčiau išbandyta šios serijos veido kaukė man labai patiko, o šis kremas savo poveikiu taip pat nenusileidžia. Gaminys ypač tinkamas tokiu metų laiku, kai lauke dar žvarboka, tačiau jau ir ne žiema, o riebių, sunkiai įsigeriančių rankų kremų naudoti nesinori. Šis balzamas, nors labai lengvas ir neriebus, tačiau intensyvaus poveikio. Tikrai rekomenduoju išmėginti, o aš ateityje ko gero susigundysiu įsigyti pilną jo pakuotę.

DSC03743i

Trumpai apie tinkamą gaminių pakuotės atliekų rūšiavimą

O pabaigai noriu pakalbėti su pabaigtomis priemonėmis labai artimai susijusia ir labai svarbia tema – likusių pakuotės atliekų tvarkymu. Ar žinote, kaip tinkamai su jomis elgtis? Visų pirma, didžioji dalis gaminių pas mus atkeliauja įpakuotos į papildomas kartonines dėžutes, kurios paprastai iškart iškeliauja į šiukšliadėžę, tiesa? Bet ar nepamirštate, kad šias dėžutes, prieš tai išlanksčius, reikia rūšiuoti ir mesti ne į bendrą buitinių atliekų konteinerį, o į skirtąjį popieriaus atliekoms? O kaip elgtis su stiklo ir plastiko buteliukais ar indeliais? Juos taip pat būtina rūšiuoti, tačiau prieš tai svarbu nepamiršti kruopščiai išplauti juos nuo priemonių likučių, nes užterštos, o ypač riebiais, aliejingais produktais, pakuotės gali užteršti ir visą atliekų srautą, kas gali sutrukdyti jų tinkamam perdirbimui, o tai reikš, kad visos mūsų pastangos nuėjo veltui. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad kartais gaminio pakuotę sudaro skirtingo tipo medžiagos, pvz., stiklinis kremo indelis, užsukamas plastikiniu dangteliu ir papildomai įpakuotas į kartoninę dėžutę, arba kartoninė dėžutė su įklijuotu lankstaus plastiko „langeliu“. Tokiu atveju pakuotes reikėtų išskirstyti, t.y. stiklinį indelį, plastiko dangtelį ir popierinę dėžutę mesti į atitinkamus stiklo, plastiko ir popieriaus atliekų konteinerius, o vadinamąsias kombinuotas atliekas, kaip mano minėta kartono ir plastiko dėžutė, atskirti ir taip pat atitinkamai išrūšiuoti. Kartais atrodo, kad atliekų rūšiavimas yra menkutė smulkmena, o mūsų pastangos yra bevertės, tačiau nepamirškime – turime pradėti nuo mažų dalykų ir nuo savęs. Mūsų, vartotojų, pasaulyje yra tiek daug, tad jei kiekvienas iš mūsų bent kiek prisidėsime prie gamtos saugojimo – rūšiuosime atliekas, taupysime gamtinius išteklius, pirksime apgalvotai ir sąmoningai ir t.t., bendras mūsų nuveiktas darbas turės tikrai didžiulį ir reikšmingą poveikį pasaulio mastu bei padės įgyvendinti siekį gyventi švaresnėje ir sveikesnėje aplinkoje! O jei kils kokių klausimų šia tema, visada laukiu jūsų laiškų.

Linkiu gražaus pirmojo pavasario savaitgalio!

Ačiū, kad skaitėte!

Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥

Vienas komentaras “Vasario mėnesio pabaigtukai ir trumpai apie tinkamą pakuotės atliekų rūšiavimą

  1. Atgalinis pranešimas: Kovo mėnesio pabaigtukai |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s