Viešnagė Finca Canarias alijošių plantacijoje Kanarų La Gomeros saloje: alijošiaus savybės ir produktai

Laba diena visiems! Apie puikias gydomąsias, regeneruojamąsias ir drėkinančias tikrojo alijošiaus (Aloe Barbadensis) savybes ir platų jo panaudojimą tiek kosmetikoje, tiek medicinoje tikriausiai visi esame girdėję. Mokslininkai įrodė, kad alijošius ne tik drėkina, ramina ir gaivina odą, gydo nudegimus ir žaizdas, mažina skausmą, bet ir padeda naikinti spuogus bei pašalinti nuo jų likusius randelius, šviesina pigmentines dėmes. Taip pat alijošius reguliuoja virškinamąjį traktą, malšina uždegimą, pagerina medžiagų apykaitą ir padeda dar nuo eilės kitų negalavimų.

Viešėdama Tenerifėje ir lankydama La Gomeros salą turėjau progą aplankyti Finca Canarias ekologinę alijošių plantaciją ir iš arčiau susipažinti su alijošių savybėmis, auginimo ypatybėmis, paruošimo technologija ir, žinoma, produkcija.

DSC00908i

DSC00904i

DSC00901i

DSC00899i

DSC00893i

DSC00906i

DSC00921ii

Kanarų salos – pagrindinės lokacijos, kur plyti šių augalų plantacijos, todėl ir pagrindiniai tokių gaminių tiekėjai yra Fuerteventūros, Gran Kanarijos, Tenerifės, La Gomeros ūkiai. Švarus La Gomeros oras, drėgnas ir šiltas klimatas ypač tinkami čia įkurti ekologinį alijošių ūkį. Vos spėjus užeiti į Finca Canarias parduotuvėlę šalia plantacijos, maloni darbuotoja sklandžia anglų kalba papasakojo daug žinomų, bet daug ir negirdėtų dalykų. Pasirodo, pradžioje alijošiai apie 8 val. mirkomi vandenyje, siekiant pašalinti junginius, kurie pasižymi laksacinėmis (t. y. žarnyną „jaukiančiomis“) savybėmis. Tai ypač svarbu ruošiant alijošius vidiniam vartojimui. Vėliau jie pjaustomi, pašalinant žieveles ir tik tuomet iš jų yra spaudžiamos sultys. Įdomu tai, kad specialių technologinių įrengimų alijošiams apdoroti nėra, todėl jų pjaustymui naudojami pramoniniai žuvies filė peilių įrenginiai, o sulčių spaudimui – vyno arba aliejaus presai.

DSC00869i

DSC00871i

DSC00884i

DSC00874i

Gautos grynos sultys tinkamos tiek vidiniam, tiek išoriniam vartojimui. Vidiniam vartojimui jos pagardinamos trupučiu saldžiosios stevijos (Stevia rebaudiana extract), siekiant sumažinti specifinį alijošiaus, kuris yra svogūnų šeimos augalas, skonį. Tokios sultys padeda stiprinti imunitetą, gelbsti nuo įvairių žarnyno negalavimų. Į sultis, skirtas išoriniam vartojimui papildomai pridedama saugių konservantų, pvz., kalio sorbato (Potassium Sorbate) ir regeneracines savybes stiprinančių ingredientų – askorbo rūgšties (Ascorbic Acid) (vitamino C), tokoferolio (Tocoferol) (vitamino A). Dar vienas visiškai natūralus alijošiaus gaminys – alijošiaus gelis, kurį naudoti ir transportuoti patogiau nei itin skystas, vandens konsistencijos sultis. Kad gauti tirštesnį produktą – gelį, į sultis tereikia pridėti populiaraus, saugaus tirštiklio ksantano dervos (Xanthan Gum). Finca Canarias gamykloje taip pat gaminama ir visa eilė kosmetikos produktų alijošiaus sulčių pagrindu, jas papildant kitais natūraliais ir saugiais ingredientais – alyvuogių aliejumi, įvairiais eteriniais aliejais ir kt. Galima įsigyti dušo želė, kūno losjono, veido ir paakių kremų, gydančių – analgetinėmis savybėmis pasižyminčių šildančių ir šaldančių balzamų sąnariams su kamparu (Camphor) ir mentoliu (Menthol), lūpų balzamo, muilų, anticeliulitinio kremo ir t. t. Darbuotoja, pasakodama davė ir daugelį produktų išbandyti, o taip pat pasiūlė degustuoti ir specifinio, kiek svogūniško skonio sulčių.

DSC00868i

DSC00875i

DSC00876i

DSC00877i

DSC00878i

DSC00879i

DSC00882i

DSC00883i

DSC00881i

DSC00886i

Nors produktus su alijošiumi labai mėgstu ir naudoju, tokiomis stipriomis regeneracinėmis savybėmis pasižyminčių išbandyti dar nebuvo tekę. Alijošiaus gelis žaizdeles ant mano rankos užtraukė ir odą iššviesino per pusdienį – beveik stebuklingai. Gal tokią pagreitintą regeneraciją katalizavo ir stiprios Kanarų saulės bei itin gryno, drėgno kalnų klimato poveikis saloje. Labai norėjau įsigyti mažesnę gelio pakuotę (tik dėl to, kad ją dar reikia kažkaip parsiskraidinti lėktuvu riboto svorio bagaže), tačiau tokio dydžio buteliukų nebuvo ir teko pirkti 250 ml sulčių pakuotę, kurią transportuoti tikrai nėra paprasta.

Įsigytas alijošiaus sultis išbandžiau dar atostogų metu ir įsitikinau, kad jokių papildomų kvapiklių produkte tikrai nėra – jo kvapas toks natūraliai svogūninis ir ne itin malonus, užtat poveikis – puikus. Tiesa, reikėtų paminėti, kad Finca Canarias gaminiai nėra pigūs, tačiau natūralūs ir ekologiški, be to, išties veiksmingi. Labai gaila, kad daugiau nieko negalėjau parsigabenti dėl ribojamo lagamino svorio. Elektroninėje įmonės parduotuvėje internete produktų įsigyti taip pat galima, tačiau prisideda dar ir labai aukšti siuntimo įkainiai. Taigi, būsiu priversta alijošiaus sulčių ir gelių analogų ieškoti Lietuvoje.

DSC03039i

DSC03041i

DSC03042i

DSC03047i

DSC03051i

Pabaigai noriu paminėti svarbiausią dalyką – renkantis alijošiaus produktus būtina atkreipti dėmesį, kurioje sudėtinių dalių sąrašo vietoje minimas alijošius. Tikriausiai nereikia priminti, kad jis turi būti kuo aukščiau, geriausia – pats pirmasis, o norint efektyvaus poveikio ir natūralaus produkto, turite ieškoti užrašo Aloe Barbadensis Juice (arba ispaniškai – Jugo), o ne Concentrate, kuris reiškia, kad produktas pagamintas iš miltelių, gautų iš alijošiaus sulčių, taigi, apdorotas, o tai keičia jo savybes ir neabejotinai gerokai mažina veiksmingumą.

Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s