Guodos Azguridienės knyga „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“

Laba diena, mielosios skaitytojos ir skaitytojai! Prisipažinsiu, kad mano namų bibliotekoje nerasite beveik nei vienos grožinės literatūros knygos – čia tik mokomosios knygos, turinčios išliekamąją vertę ir praverčiančios nuolat, skirtingai nei romanai, kuriuos su retomis išimtimis skaitome tik vieną vienintelį kartą, o vėliau jie tik užima vietą ir kaupia dulkes. Be to, tai tikrai neekologiška ir neekonomiška – vieną kartą skaitomą knygą puikiai galime pasiskolinti iš bibliotekos ar draugų. Bet nesupraskite klaidingai – mano minėtos mokomosios knygos – tai ne studijų vadovėliai ar specifinė su specialybe susijusi literatūra, o saviugdos, grožio ir kelionių knygos, keletas leidinių su patiekalų receptais ir pan., kurios dėl savo pritaikomumo ir naudingumo atsiverčiamos ir skaitomos vis iš naujo, o kai kurios net tampa parankinėmis knygomis.

DSC05395i

DSC05407i

DSC05402i

DSC05392i

Neabejotinai viena tokių knygų – mano ką tik baigta skaityti Guodos Azguridienės knyga „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“, kurią, mano supratimu, turi perskaityti išimtinai kiekvienas ar bent jau kiekviena. Esu dėkinga Livinn – sveiki produktai atstovams, man padovanojusiems šį įdomų ir nepaprastai naudingą vadovėlį (išties, dėl pateikiamos konkrečios informacijos, pagrįstos moksliniais faktais, gausos knygą galima priskirti ir šiai kategorijai). Prieš keletą metų, seminaro „Nuostabūs plaukai – pasiekiama“ (šį seminarą išsamiai aprašiau čia), kur gerb. Guoda skaitė pranešimą, metu, turėjau puikią progą su ja pabendrauti ir asmeniškai. Dėl šios priežasties, jau žinant, kaip p. Guoda pateikia informaciją ir dėsto mintis, knyga tapo dar artimesnė.

DSC05420i

DSC05427i

DSC05435i

DSC05431i

P. Guoda – ekonomikos mokslų daktarė, buvusi ekonomikos analitikė, prieš daugiau nei dešimtmetį pasukusi sveikos gyvensenos tyrinėjimų keliu, tad nestebina, kad knyga parašyta itin racionaliai, bet kartu ir suprantamai. Konkretumas, mokslinių faktų pateikimas (leidinyje gausu ne tik nuorodų į mokslinius šaltinius, įstatyminę bazę, bet ir interviu – tiek su pasaulinio lygio, tiek su Lietuvos ekologinės kosmetikos kūrėjais ir specialistais), puikiai apibendrinta informacija ir kiek sarkastiškas, kandokas tonas knygą padaro ne tik įdomią skaityti, bet ir vertingą, pagrįstą bei pritaikomą. Kadangi, kaip žinote, kosmetikos produktų sudėtimi nuolat domiuosi, o chemijos ir ekologijos žinių turiu tikrai nemažai, knyga man „susiskaitė“ gana lengvai – taip įtraukė, kad ją tiesiog „sugraužiau“ per du laisvus savaitgalių pusdienius. Supratau, kad žinių jau turiu sukaupusi visai nemažai, bet atradau ir man naujos informacijos, privertusios dar labiau susimąstyti ir sunerimti, kur link mes einame. Kita vertus, suprantu, kad skaitytojams, stipriai nutolusiems nuo chemijos, kai kuri pateikiama informacija gali būti sunkiau suprantama. Knygą labai svarbu skaityti įsigilinant, neskubant – tai juk nėra lengvas romanas, skirtas atsipalaidavimui. Be to, laikas nuo laiko verta sugrįžti ir pasikartoti – visgi informacija linkusi užsimiršti, ypač specifiškesnės dalys, susiję su kosmetikos sudėtinių dalių pavadinimais ir jų poveikiu, ekologinio sertifikavimo skirtumais ir pan.

DSC05451i

DSC05444i

Knyga padalinta į dvi logiškas dalis – pirmoje aptariami cheminės, natūralios, ekologiškos ir biodinaminės bei panašios į natūralią kosmetikos skirtumai, rinkos veiksniai, įtakojantys vienos ar kitos kosmetikos populiarumą ir marketingo triukai, į kurių pinkles neretai pakliūname visi. Antroje dalyje pateikiami odos anatomijos ir fiziologijos pagrindai, apžvelgiami skirtingų tipų kosmetikos produktai ir jų sudėtis, įskaitant ir kosmetiką vyrams, kūdikiams bei vaikams ir netgi intymiausias higienos priemones. Knygos pabaigoje labai išsamiai nagrinėjami esami ekologiškos ir natūralios kosmetikos sertifikatai, pateikiami jų reikalavimai ir skirtumai.

Pagrindinis šio leidinio adresatas – sąmoningas, išsilavinęs vartotojas, jau turintis žinių, bet norintis jas pagilinti, suprasti daugiau ir keisti savo įpročius, nepasiduodant masinės produkcijos gamintojų manipuliacijoms. Ši knyga tikrai verta būti kiekvieno iš mūsų namų bibliotekoje ir ne tik – ja svarbu remtis nuolatos, kuomet sudvejojama renkantis grožio ir higienos produktus, galvojant ne tik apie jų poveikį sveikatai, bet ir apie ilgalaikes pasekmes aplinkai.

Nuoširdžiausia padėka p. Guodai atlikus didžiulį darbą, rengiant tokią išsamią, konkrečią ir pritaikomą knygą, o jums – didžiausios rekomendacijos ją įsigyti, išstudijuoti ir naudotis.

Knygą galite įsigyti Livinn – sveiki produktai tinklo parduotuvėse ir internete – livinn.lt

Kaina – 18,74 Eur

Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s