Minglemoose gertuvė: ką bendro turi vanduo, sveiki įpročiai, ekologija ir briedžiai?

Laba diena! Nenoriu įkyrėti pamokymais, kaip svarbu vartoti pakankamą kiekį vandens, kuris būtinas ne tik visoms organizmo funkcijoms palaikyti, toksinams šalinti, t. y. sveikatai, bet, savaime suprantama, ir grožiui bei su jais neatsiejamai susijusiai gerai savijautai. Taip, visi tikrai žinome apie vandens naudą ir būtinybę, bet prisipažinkime – ar tikrai jo geriame pakankamai? Daugelis teisinasi pamirštantys, nesantys ištroškę ar tiesiog tuo, kad paprastas vanduo neskanus. Svarbu suprasti, kad nei kava ir arbata (nors žalios arbatos, kuri nepaprastai naudinga, galima čia neįtraukti), nei vaisvandeniai nepatenkins organizmo skysčių poreikio, o laikinas troškulio numalšinimas jais yra tik saviapgaulė. Priešingai, tiek kava, tiek gausiai saldikliais ar cukrumi prisotinti limonadai ar sintetinės sultys netgi „atima“ taip būtinus skysčius iš organizmo ir sukelia dehidrataciją. Po kiek gąsdinančios įžangos pereikime prie pozityviosios dalies – sprendimo, kaip maloniai suvartoti daugiau paprasto ar netgi tikrai skanaus, vaisiais ir kitais naudingais priedais prisotinto vandens. Papasakosiu apie daugelio jau išgirtą puikią Minglemoose gertuvę.

Visi tikrai žinome apie vandens naudą ir būtinybę, bet ar tikrai jo geriame pakankamai? Daugelis teisinasi pamirštantys, nesantys ištroškę ar tiesiog tuo, kad paprastas vanduo neskanus. Svarbu suprasti, kad nei kava ir arbata, nei vaisvandeniai nepatenkins organizmo skysčių poreikio, o laikinas troškulio numalšinimas jais yra tik saviapgaulė.

DSC07958i

DSC07961i

DSC07963i

DSC07965i

DSC07969i

Gamintojo pažadas ir truputis istorijos. Minglemoose kūrėja anksčiau ir pati susidūrė su prastos savijautos problemomis ir nuolatiniu klausimu – kaip prisiversti suvartoti tuos būtinus 1,5–2 l vandens per parą. Kartą ji suprato, kad priežastis, kodėl taip sunku išgerti reikiamą kiekį vandens labai paprasta – tiesiog ji negalėjo gerti vandens, kuris yra nuobodus, nes neturi skonio. Tuomet ji leidosi į paieškas, kaip natūraliai pakeisti vandens skonį be pridėtinio cukraus ir kalorijų. Ir pasirodo tai visiškai nesudėtinga ir nereikalauja daug laiko. Egzistuoja begalės vaisių, daržovių ir prieskoninių žolelių kombinacijų, kurių pagalba galima paprastą vandenį padaryti nepaprastu – prisotintu įvairiausiais skoniais ir kvapais bei vitaminais. Idėja keisti vandens skonį ir atrasti vis naujų netikėtų derinių ją sužavėjo, o dar labiau nustebino tai, kad tokio vandens gali išgerti daug daugiau. Jos savijauta pagerėjo, ji tapo energinga ir norėjo tokį vandenį visada turėti su savimi. Tad ir Minglemoose tikslas – kad kuo didesnis ratas žmonių turėtų teisingus vandens vartojimo įpročius, kurie gali pakeisti jų gyvenimus.

Pakeisti vandens skonį be pridėtinio cukraus ir kalorijų visiškai nesudėtinga. Egzistuoja begalės vaisių, daržovių ir prieskoninių žolelių kombinacijų, kurių pagalba galima paprastą vandenį prisotinti įvairiausiais skoniais ir kvapais bei vitaminais.

Kuo Minglemoose gertuvės išskirtinės? Gertuvės pagamintos iš tritano, kurio sudėtyje nėra kenksmingojo bisfenolio A (BPA); jų dangteliai turi papildomą užrakinimo mechanizmą, kuris užtikrina gertuvių hermetiškumą; ilgas vaisių konteineris sukurtas tam, kad vanduo būtų maksimaliai prisotintas vaisių skonio ir naudingųjų medžiagų; ergonomiškas dizainas; gertuves patogu tiek neštis rankoje, tiek prikabinti prie kuprinės specialiu laikikliu; jos atsparios smūgiams.

Talpa ir matmenys. 900 ml (yra ir vaikiškų gertuvyčių, kurių talpa – 300 ml), 9,5 x 25 cm (vaikiškos – 8,5 x 17 cm).

Kaina. 15,99 Eur (vaikiškos – 10,99 Eur).

Kur įsigyti? minglemoose.lt

DSC08021i

DSC08024i

DSC08032i

DSC08035i

DSC08037i

DSC08041i

DSC08045i

Pakuotė. Gertuvė saugiai įpakuota plastikiniame maišelyje ir įdėta į gražią, itin kieto kartono dėžutę su detaliu aprašymu. Dėžutės viduje rasite ir išsamią gertuvės naudojimo bei priežiūros instrukciją bei specialų gertuvės valiklį – poroloninę kempinėlę, užmaunamą ant plastmasinio kotelio, kurio dalis (dviejų dantukų šakutė) pravers ir traukiant vaisių likučius iš gertuvės konteinerio.

Išvaizda ir spalva. Gertuvės korpusas pagamintas iš skaidraus, bespalvio, tvirto plastiko – išskirtinio polimero tritano, kurio sudėtyje nėra kenksmingojo, vėžinius susirgimus sukeliančio BPA ar kitų bisfenolio formų, be to, jis atsparus smūgiams ir neįgeria kvapų. Į gertuvės vidų talpinasi skaidrus, perforuotas plastiko konteineris vaisiams ir kitiems priedams, užsukamas spalvotu plastmasiniu dangteliu. Pati gertuvė uždaroma itin sandariai užsisukančiu plastikiniu dangteliu su lengvai, vienu mygtuko paspaudimu atsiverčiančia viršutine dangtelio dalimi, slepiančia patogų dozatorių. Labai svarbu, kad gertuvės dangtelis nuo atsitiktinio paspaudimo užsifiksuoja metaline kilpele, o jos korpuso šone įtaisyta neslystanti guminė dalis, kuri leidžia patikimai išlaikyti gertuvę net šlapioje rankoje, kas aktualu keliaujant gamtoje ar sportuojant. Rasite ir plastiko laikiklį prikabinimui prie krepšio ar kuprinės.  Asortimente – skaidraus, bespalvio korpuso gertuvės su keturių skirtingų spalvų funkciniais-dekoro elementais – juodais (santūrus pasirinkimas vyrams ir dalykiškoms moterims), dangaus žydrumo, ryškiai rožiniais (ciklameniniais) ar subtiliai violetiniais. Minglemoose atstovė man išrinko violetinės spalvos gertuvę, nes, pasak jos, ši spalva tobulai tinka tamsiaplaukėms :).

DSC07972i

DSC07974i

DSC07984i

DSC07985i

DSC07989i

DSC07991i

DSC07997i

DSC08000i

DSC08003i

DSC08006i

DSC08013i

Kvapas. Gaminys neturi jokio nemalonaus plastiko kvapo (o tai tikrai gali pasitaikyti įsigyjant nekokybiškas, pigias gertuves).

Preilės įspūdžiai. Nemažą įvadą į savo pasakojimą jau pateikiau atskiruose punktuose, ypač aprašydama gertuvės išvaizdą, o dabar tęsiu toliau. Visų pirma, man labai patinka Minglemoose pasirinktas prekės ženklas ir logotipas – žaisminga stilizuota briedžiuko galva, o pavadinimą galima interpretuoti kaip sultis su vandeniu maišantį briedį (net galiu įsivaizduoti, kaip smagiai tai atrodytų :)). Briedis man visada asocijuojasi su mylima Kuršių nerija, kur atostogauju kasmet nuo pat gimimo ir primena vaikystės draugę, kuri labai mėgsta šiuos žavius gyvūnus ir net kolekcionuoja smulkmenas su jais (gal ir ji skaitys šį įrašą ;)).

Bet grįžkime prie gertuvės ir mano vandens vartojimo įpročių. Tiesą sakant, čia neturiu jokių problemų – vandenį geriu kasdien ir tikrai pakankamais kiekiais. Šalia manęs ant darbo stalo visada rastumėte pilną puodelį gryno vandens (ir visai nesvarbu, koks tai metų laikas). Turiu įprotį po truputį jį gurkšnoti nuolat ir tikrai negaliu pasakyti, kad vandens skonis man nepatinka. Aišku, skaniau gurkšnoti ne paprastą virintą, o negazuotą mineralinį ar šaltinio vandenį, tačiau čia jau atsiranda kita bėda – plastiko atliekų kiekio didėjimas. Džiugu, kad šią problemą Lietuvoje žymiai sumažino įvestas depozito mokestis ir taros surinkimas, finansiškai skatinantis žmones priduoti susikaupusius butelius ir gauti pinigėlių. Visgi net ir surinkta plastikinė tara, kuri vėliau perdirbama ir pakartotinai panaudojama yra tik žaliava, o jos pavertimui į naujus produktus reikia didžiulių energijos sąnaudų, tad geriau, kad plastiko atliekų būtų kaip įmanoma mažiau. Tam puikiai pasitarnauti gali daugkartinė, miela Minglemoose gertuvė, padedanti įprasti vandenį pirkti didesnėse pakuotėse, o tai ir ekologiškiau, ir ekonomiškiau. Be to, gertuvė ne tik vizualiai gražesnė nei įprasti plastiko buteliukai su gamintojų prekiniais ženklais, bet ir labai patogi – dėl savo ergonomiško dizaino tiesiog „limpanti“ prie rankos, saugios sudėties (skirtingai nei vienkartinės plastiko taros buteliukai, kurių nerekomenduojama naudoti nuolatos dėl sąveikaujant su vandeniu potencialiai išsiskiriančių kenksmingų cheminių junginių), sandari ir funkcionali. Pagaminta ji išties labai kokybiškai – yra tikrai tvirta ir atspari. Tiesą sakant, nors iki pažinties su Minglemoose turėjau ir naudojau kitą gertuvę, ji man patogi nebuvo – geriant per specialią angą vanduo pradėdavo lašėti ant drabužių, o pilnai atsukus dangtelį ir geriant iš plataus kaklelio neapsilaistyti būdavo beveik neįmanoma. Naudojant Minglemoose nieko panašaus nutikti negalėtų – jos skysčio dozavimo anga tinkamo siaurumo, tad ana gertuvė vis lieka namuose, o su manimi kasdien keliauja Minglemoose. Smagiausia tai, kad nusibodus gerti paprastą vandenį į gertuvę talpinu vaisių rezervuarą, kurį užpildau citrinos ir laimo gabaliukais bei šviežių mėtų lapeliais ir užpilu vandeniu. Nakčiai ją su tokiu ruošiniu palieku šaldytuve, o ryte pasiimu keliaudama į darbą – taip turiu nepaprastai skanų ir labai gaivinantį gėrimą, ypač tinkantį karštomis vasaros dienomis tvankiame darbo kabinete. O išgėrus šį prisotintą vandenį, konteineryje esančius vaisius ir kitus priedus vandeniu galima užpilti ir pakartotinai.

Minglemoose gertuvė ne tik vizualiai gražesnė nei įprasti plastiko buteliukai, bet ir labai patogi – dėl savo ergonomiško dizaino tiesiog „limpanti“ prie rankos, saugios sudėties, sandari ir funkcionali, tvirta ir atspari. Be to, ji padeda įprasti vandenį pirkti didesnėse pakuotėse, o tai ir ekologiškiau, ir ekonomiškiau.

DSC08056i

DSC08060i

DSC08062i

DSC08071i

DSC08079i

DSC08083i

Nors aš ištikima minėtam klasikiniam gėrimo variantui, neįprastų skonių mėgėjai minglemoose.lt puslapyje gali rasti net 13 receptų su idėjomis, kokiais vaisių, daržovių ir prieskonių deriniais galėtų paskaninti vandenį, be to, receptų knygelę elektroniniame formate galima ir parsisiųsti. Šiame puslapyje gausu informacijos ir apie vandens bei sultimis prisotinto vandens gėrimo naudą, o taip pat ir naudinga skaičiuoklė, padėsianti įvertinti, kokį vandens kiekį jums išgerti rekomenduojama, atsižvelgiant į jūsų svorį bei fizinį aktyvumą.

Neskaitant gausybės pliusų, paminėsiu ir keletą nedidelių gertuvės minusų. Naudojant vaisių rezervuarą, viso skysčio išgerti iš gertuvės nepavyks – likutį teks suvartoti atsukus ir ištraukus jį. Nors gertuvės talpa yra išties optimali – tai maždaug pusė per parą būtinos suvartoti vandens normos, tačiau moterims šis dydis ir svoris visiškai netinkamas nešiotis rankinėje (net ir didesnėje). Žinoma, čia nekalbu apie sportiško stiliaus damas, kurios nesiskiria su kuprinėmis, tačiau elegantiškoms ofiso darbuotojoms tai gali kelti šiokių tokių nepatogumų. Išeitis – nebandyti gertuvės įkišti į rankinę, o tiesiog elegantiškai neštis ją rankoje, arba patalpinti į dailų drobinį maišelį, kuriame į darbą keliauja ir priešpiečių ar pietų užkandžiai. Turiu ir dar vieną idėją norinčioms mažą buteliuką gardaus vandens visada turėti su savimi – galite įsigyti mažąją Minglemoose 300 ml talpos gertuvėlę. Na ir kas, kad ji skirta vaikams – kas ginčysis, kad žaisminga ryškiai žydra ar rožinė gertuvė netinka moterims ir merginoms?

Taigi, nuoširdžiai rekomenduoju atkreipti dėmesį į Minglemoose gertuves, galinčias padėti gyventi ekologiškiau, sveikiau ir netgi skaniau.

 Vertinimas. 5 

Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s