Labas rytas! Šiandien jūsų dėmesiui – būtino kasdienio, visiems žinomo prekės ženklo higienos produkto apžvalga – tai Dove Invisible Dry Moisturising Cream rutulinis dezodorantas-antiperspirantas. Atrodytų, kuo jis gali būti kitoks nei daugybė panašių rinkoje esančių gaminių? Ir aš taip galvojau, tačiau išbandžiusi atradau ir malonių skirtumų. Apie juos kviečiu skaityti toliau.
Gamintojo pažadas. Net ketvirtadalį šios priemonės sudėties sudaro drėkinamasis kremas, kuris rūpinasi jautria pažastų oda, ypač po skutimo ar depiliacijos. Veiksminga 48 val. apsauga. Dove Invisible Dry nepalieka baltų ar geltonų žymių ant spalvotų drabužių. Išmėginta su 100 spalvų!
Kiekis. 50 ml
Kaina. 3,39–3,59 Eur
Kur įsigyti? Prekybos centruose, įvairiose kosmetikos parduotuvėse ir internete.
Pakuotė. Įprastinė rutuliniams dezodorantams – kieto, tvirto plastiko su rutuliniu dozatoriumi ir užsukamu plastmasiniu kamšteliu. Pakuotės išskirtinumas – dailus, į viršų siaurėjantis buteliukas (visiškai analogiškas tokio paties tipo Rexona dezodorantams, bet tai nestebina – abu prekių ženklai priklauso tai pačiai pasaulinei kosmetikos ir maisto produktų kompanijai Unilever).
Konsistencija ir spalva. Tirštoko losjono konsistencijos, baltos spalvos.
Kvapas. Lengvas, gaivus, keliantis asociacijas su švara ir „šviežiais” skalbiniais.
Sudėtis [Saugūs, vidutinio saugumo, pavojingi]. Aqua, Aluminum Zirconium Pentachlorohydrate, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil, Steareth-2, Parfum, Steareth-20, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Potassium Lactate, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.
Produkto pagrindas (po vandens) – vidutinio saugumo, galimai toksiškas aliuminio cirkonio pentachlorohidratas, kurio paskirtis – stabdyti prakaitavimą (tokia ir yra antiperspirantų esmė), puikus sausos odos drėkiklis glicerinas ir apsauginį sluoksnį ant odos sukuriantis minkštiklis saulėgrąžų sėklų aliejus. Toliau seka keletas vidutinio saugumo ir saugių pagalbinių medžiagų – pora emulsiklių, kuriuose gali pasitaikyti pavojingų priemaišų, nemažas kiekis kvapiųjų medžiagų, kurių sudėtyje gali būti dirginančių ir alergizuojančių priedų, antioksidantas ir drėkiklis tokoferilo acetatas (vitaminas E), kuriame taip pat gali būti nesaugių priemaišų, keratolitinėmis ir pH reguliuojančiomis savybėmis pasižymintys citrinos rūgštis ir kalio laktatas bei galimai toksiškas kvepalų ingredientas alfa-izometiliononas. Vėliau aptinkame net 4 pavojingas medžiagas – odos kolageną ardantį ir jos apsauginį lipidų barjerą pažeidžiantį konservantą benzilo alkoholį, potencialius dermatito ir alerginių reakcijų sukėlėjus, endokrininę sistemą trikdančius kvepalų ingredientus benzilsalicilatą ir butilfenilo metilpropionalį bei toksišką cinamilo alkoholį. Po jų randame 5 vidutiniškai pavojingas ir 1 pavojingą kvepalų sudedamąsias dalis – galimai toksišką citronelolį ir geraniolį, heksilo cinamalį, toksišką hidroksicitronelalį, dirginantį ir alergizuojantį limoneną bei stipriai odą erzinantį alergeną linalolį.
Kad ir kaip būtų gaila, produkto sudėtis tikrai nedžiugina – net 11 vidutinio saugumo ir 5 pavojingos sudedamosios dalys, tuo tarpu saugių – tik 5.
Preilės įspūdžiai. Atrodytų, kad milžiniška dezodorantų pasiūla rinkoje turėtų užtikrinti, jog kiekvienas atrasime savo poreikius ir lūkesčius atitinkantį produktą. Deja, realybėje yra kiek kitaip – gamintojų reklaminiai pažadai ne visada atitinka tikrovę, o daugelis analogiškų prekių mažai skiriasi savo poveikiu. Ypač su sunkumais renkantis šią higienos priemonę susiduria stipriau prakaituojantys. Nors tokia problema manęs nekankina, tačiau bet kuriuo atveju norisi efektyvaus produkto, užtikrinančio gaivumą visą ilgą darbo dieną ir po jos, nejaučiant diskomforto ir nenumatytomis aplinkybėmis. Labiausiai neramina tipinių dezodorantų sudėtyje esantys dviprasmiškai vertinami aliuminio junginiai ir agresyvūs konservantai, keliantys realų pavojų sveikatai, o saugių, natūralių tokio pobūdžio produktų efektyvumas retai jiems prilygsta. Dar vienas didžiulis dezodorantų minusas – beveik visi (nors gamintojai ir žada kitaip) jie labai tepa drabužius, ypač tamsius – lieka niekaip nepašalinamos baltos dėmės ne tik tada, kai paskubi apsirengti priemonei galutinai neišdžiūvus, bet ir po kiek laiko, kai išdžiūvęs produktas byra, palikdamas miltelinius dryžius. Ypač ši bėda akivaizdi vasarą, apsivilkus tamsų drabužį be rankovių – po kelių kartų jis, galima sakyti, būna visiškai sugadintas. Nieko ypatingo nesitikėjau ir iš šio Dove Invisible Dry, tačiau turiu pripažinti, kad jis tikrai geresnis nei daugelis kitų to tipo, panašios klasės ir kainos plačiai prieinamų gaminių. Visų pirma, patiko lengvas ir gaivus jo kvapas, tikrai nekonkuruojantis ir nesimaišantis su naudojamų kvepalų aromatu. Dezodoranto sudėtyje esantis drėkinamasis kremas veikia taip pat labai maloniai – pažastų oda lieka švelni ir lygi, nesausėja, o tai aktualu ir šaltuoju metų laiku, kai oda linkusi šerpetoti, ir šiltuoju, kai dažniau atliekame depiliacijos procedūras. Nors gamintojas ir žada 48 val. apsaugą, tokie užrašai man visada kelia nuostabą – pasakykite, kas gi tiek laiko nesiprausia, kad galėtų patikrinti? Neabejotinai ekstra atvejams užtektų ir maksimum 20 val. apsaugos. Vis dėlto, akivaizdu, kad net ir man, prakaituojančiai nedaug, 48 val. veiksmingumo šis produktas tikrai negarantuoja, tačiau nekarštą ir streso per daug nekeliančią dieną jo puikiai užtenka iki pat vakaro. Vertinant teplumą, šį kartą gamintojas per daug nesumelavo – lyginant su daugeliu bandytų dezodorantų, šis drabužius tepa tikrai gerokai mažiau, tačiau negaliu pasakyti, kad nepalieka nė žymės. Bet ir toks rezultatas mane maloniai nustebino ir nudžiugino! Jei ne tikrai nedraugiška produkto sudėtis, šį Dove Invisible Dry vertinčiau labai gerai.
Vertinimas.
Nuoširdžiai – Jūsų Preilė ♥